03-10-2009

Zin in sporten kun je leren

 

Mensen die na een werkdag liever op de bank televisie kijken dan gaan sporten lijden volgens een Canadese onderzoekster aan een gebrek aan wilskracht. Gelukkig is er wel verbetering mogelijk.

 

De onderzoekster, Kathleen Martin Ginis van de McMaster University in Canada, ontdekte dat hoe meer emotionele en mentale problemen je overdag hebt, hoe minder je 's avonds in staat bent om nog te gaan sporten.

Toch vindt zij het geen reden om niet te gaan sporten. Volgens haar werkt wilskracht net als een spier die je moet trainen.

Ginis stelt dat er verschillende manieren zijn om je wilskracht te trainen. Bijvoorbeeld door bepaalde verleidingen, zoals bijvoorbeeld een punt chocoladetaart, te weerstaan.

 

Muziek

Ook het luisteren naar muziek kan je een energieboost geven. Wat ook kan helpen, is afspreken samen met vrienden te gaan sporten. Zo kun je elkaar motiveren.

 

De studie is recent gepubliceerd in het tijdschrift Psychology & Health.

 

Bron: Nu.nl, 2 oktober 2009 10:52

Relevant dieetnieuws
Eiwittekort kan infarct veroorzaken
Allergeenvrije voeding helpt niet tegen allergie
Derde van kankergevallen door ongezond eten
Broodje gezond niet zo gezond
Koolhydraatarm eten verhoogt kans op hartaanval
Nieuwsarchief
RSS
    Gesponsorde links:

Reacties op: Zin in sporten kun je leren


Er zijn nog geen reacties geplaatst op het dieetnieuws "Zin in sporten kun je leren". Plaats nu een reactie op dit artikel.
Reactie plaatsen
Naam *
Emailadres *
(deze wordt niet getoond)
Bericht *
Vet Onderstrepen Cursief   
* = verplicht invullen
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS [Valid RSS]